שאלות ותשובות

מה ההבדל בין גישור לגירושין בשיתוף פעולה?

בהליך הגישור, המגשר הוא צד שלישי נייטרלי ללא משוא פנים, המסייע לצדדים במו"מ להבין את האינטרסים והצרכים  של כל צד. המגשר מנוע מלתת ייעוץ משפטי למי מהצדדים ואינו מייצג אף אחד מהצדדים בהליך.

בשיטת הגירושין בשיתוף פעולה עורך דין מייצג אותך, שומר עליך, מייעץ לך באופן שוטף בכל שלבי ההליך. תפקידו של עורך הדין להביא להסכם עם בן/בת זוגך מחוץ לכותלי בימ"ש. עורך הדין הוא בעל ניסיון בעבודה בשיתוף פעולה עם היועצים הרגשיים ו/או הפיננסים. בהליך זה ניתן מענה הולם לפן הרגשי והפיננסי מה שמאפשר הליך מאוזן, חיובי ופורה המביא להסכם.

מה זה צוות שיתופי או צוות רב תחומי?

הצוות השיתופי הוא שילוב אנשי מקצוע שאתה/את ובן/בת זוגך סבורים שיסייעו בהליך. הצוות יסייע וידריך אתכם כ"פותרי בעיות" ולא כיריבים. האפשרויות הן:

  • שני עורכי דין, המייצגים כל אחד מהצדדים
  • יועץ רגשי (אחד או שניים)
  • יועץ פיננסי ו/או מומחה ילדים
איך הליך גרושין בשיתוף פעולה גורם לצמצום העוינות?

הליך הגירושין בשיתוף פעולה מאפשר לכם להפחית את המתח והעוינות הנילווים להליכי הגירושין, להתמודד עם חילוקי הדעות ביניכם בפתיחות תוך שיתוף פעולה ביניכם. ההליך מאפשר לכם לנהוג בהגינות ובכבוד הדדי ולנהל דיון פורה שיוליד הסכם שיהיה טוב לשניכם.

מה אני צריך לעשות כדי להתחיל בתהליך הגירושין בשיתוף פעולה?

כשאתם מחליטים על הליך גירושין בשיתוף פעולה, כל אחד מכם שוכר עורך דין שיתופי מטעמו ראה אנשי המקצוע – עורכי הדין. בהמשך תבחרו , בשיתוף עם עורכי הדין , את הצוות המקצועי שילווה אותכם בפן הרגשי והכלכלי. הצוות המקצועי עשוי לכלול יועץ/ יועצים רגשי/ים ו/או מומחה ילדים ראה אנשי המקצוע – יועצים רגשיים, איש פיננסים ראה אנשי המקצוע – יועץ  פיננסי. אנשי המקצוע יסייעו לכם להעביר מידע ביניכם, להגדיר ציפיות וצרכים ולהגיע להסכם. בסופו של דבר, כולם חותמים על הסכם שלא לפנות לבית המשפט.

האם הליך הגירושין בשיתוף פעולה הוא מהיר?

כמה מהיר יהיה הליך הגירושין בשיתוף פעולה תלוי בכם. הליך הגירושין בשיתוף פעולה יכול להיות יותר ישיר ויעיל, שכן בהליך זה מתמקדים בפתרון בעיות במקום בלהטיח האשמות וטענות, כפי שקורה בכתבי הטענות המוגשים בהליכים המתקיימים בערכאות השונות. ההליך נותן הזדמנות להגיע לפתרונות מכובדים, תוך גילוי ותקשורת פתוחה ומיטבית ומתן מענה לכל הסוגיות  במחלוקת. כיוון שהתהליך נעשה מחוץ לבית המשפט, מהירות ההליך אינה תלויה בהמתנה לדיונים אלא רק בכם.

האם הליך הגירושין בשיתוף פעולה מאפשר עתיד טוב יותר?

הגירושין הם פרידה וסיום אך גם התחלה של דרך חדשה. אחד מהיתרונות הגלומים בהליך הגירושין בשיתוף פעולה הוא שההליך מסייע ליצור תשתית לחיים שאחרי הפרידה ולהעמיד את ילדיכם בראש סדר העדיפויות, אך בה באותה העת, לדאוג לכם ולעתידכם.  בנוסף לכך, הליך זה מאפשר, במקרה הצורך, תשתית לישוב סכסוכים גם בעתיד, ככל שיהיו.

מהם המאפיינים העיקריים של הליך הגירושין בשיתוף פעולה?
  • מאפשר לכם לשתף פעולה ביניכם.
  • מאפשר לכם להיות מעורבים בפתרון בעיותיכם באופן ישיר.
  • מאפשר לשמור על תקשורת ויחסים טובים עם בן/בת הזוג.
  • מונע קרבות בבית משפט, הגוזלים זמן ומחיר יקר.
  • מאפשר להעמיד את טובת הילדים בראש סדר העדיפויות
מהו השוני בין הליך הגירושין בשיתוף פעולה והליטיגציה בבית משפט?

ההבדל החשוב בין הליך הגירושין בשיתוף פעולה לליטיגציה הוא שהשליטה נמצאת בידיים שלכם ולא בידי השופט וזאת בניגוד לליטיגציה – שם השופט קובע!

אנשי המקצוע בהליך הגירושין בשיתוף פעולה מחוייבים לסייע לכם להגיע להסכם, מחוץ לבית המשפט, ולא לגרור אתכם להליכים בבית המשפט.

ההליך נותן מענה לפן הרגשי – שהוא פן דומיננטי במחלוקות שבהליך הגירושין שאינו מקבל מענה בליטיגציה וכן לפן הפיננסי.

כאשר בעיות נדונות בגלוי, הפתרון המתקבל מתאים יותר לצרכים האמיתיים של הצדדים.

פתרון המחלוקות בהליך הגירושין בשיתוף פעולה נעשה מבלי לשרוף גשרים ומבלי לנתק יחסים משפחתיים.

מהו הדמיון בין הליך הגירושין בשיתוף פעולה וליטיגציה בבית משפט?

בהליך זה עורכי הדין מייצגים אתכם, בדיוק כמו בהליך ליטיגציה בבית המשפט, ומסייעים לכם לקבל מענה מיטבי לצרכים שלכם.

בשני ההליכים מתקבל פסק דין, כאשר בהליך הגירושין בשיתוף פעולה, אתם אלה שכותבים את פסק הדין שלכם!

social-temp

נייד: 054-4343738

collaborative.israel.forum@gmail.com

השאירו פרטיכם

דילוג לתוכן