אודות הארגון הישראלי לגירושין בשיתוף פעולה

 

מהו האירגון הארצי?

ה"ארגון הארצי לגירושין בשיתוף פעולה" נועד לאגד ולארגן את אנשי המקצוע העוסקים בתחום הגירושין בישראל.
אנשי המקצוע משתייכים לשלושה תחומי עיסוק – התחום המשפטי (עורכי דין לדיני משפחה), התחום הטיפולי (פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, יועצים זוגיים ו/או משפחתיים, עובדים סוציאליים) והתחום הפיננסי (כלכלנים, רו"ח, אקטוארים).

מהו הליך הגירושין בשיתוף פעולה?
הליך הגירושין בשיתוף פעולה (גשת"פ),  באנגלית – Collaborative Divorce, הינו תהליך, המסייע ללקוחות להגיע להסכם המאפשר מענה מיטבי לצרכי כל אחד מהצדדים . בהליך זה משתפים פעולה עורכי דין, יועץ רגשי (טיפולי) ויועץ פיננסי.
בהליך הגירושין בשיתוף פעולה כל אחד מבני הזוג מיוצג על ידי עורך דין, אשר הוסמך במיוחד להליך זה על ידי הארגון הבינלאומי לגירושין בשיתוף פעולה (IACP).
לאור הרגשות החזקים הנלווים להליך הגירושין, משתפים עורכי הדין  פעולה, לעיתים קרובות, עם יועצים רגשיים  ובמידת הצורך עם מומחה ילדים (איש טיפול המתמחה בילדים) ויועץ פיננסי.
עבודת אנשי המקצוע מתבצעת כעבודת צוות רב תחומית במטרה לגבש הסכם שישקף את טובת המשפחה כולה ואשר יתן מענה לאינטרסים ולצרכים של כל אחד מהצדדים.
עבודת הצוות הרב תחומי מאפשרת מענה מקצועי בתחום המשפטי, הרגשי והכלכלי, ללא צורך במאבקים מיותרים  או בפניה לבתי המשפט או לבתי הדין הרבניים. כל שנותר הוא לאשר את ההסכם שהושג וליתן לו תוקף של פסק דין.

הכשרה פורמלית בשיטת הגירושין בשיתוף פעולה:
אנשי המקצוע העוסקים בתחום הגירושין בשיתוף פעולה עוברים כולם הכשרה בסיסית רשמית, המוכרת על ידי הארגון העולמי של ה – IACP  וחלקם אף ממשיכים לעבור הכשרות נוספות.

ארגון ה – IACP ומייסדי השיטה:
ה IACP– הוא ארגון עולמי, שמרכזו בארה"ב, המאגד את כל אנשי המקצוע בעולם העוסקים בתחום הגירושין בשיתוף פעולה. הארגון קיים מאז תחילת שנות  ה – 2000.

עו"ד סטו ווב (Stu Webb) ממיניאפוליס מיניסוטה שבארה"ב, מייסד  שיטת הגירושין בשיתוף פעולה, עסק בעריכת דין מסורתית לגירושין במשך למעלה מ – 20 שנים. כשהחל לעסוק בגישור, ניסה למצוא דרך בה יוכל להביא לידי ביטוי את יכולתם של עורכי הדין כ"פותרי בעיות", גם בהליכים שמחוץ לכותלי בית המשפט. הוא יידע את לקוחותיו ואת מכריו בכך שהוא עוסק בשיטה אחרת ואינו מוכן להמשיך לייצג במאבקי גירושין בבתי המשפט.

בתחילה היה ההליך מורכב משני עורכי דין שניהלו משא ומתן ביניהם ובעקבות חיבור שנעשה עם הפסיכולוגים פגי תומפסון ורודני נרס (Peggy Thompson and Rodney Nurse) התפתח ההליך לעבודה בצוותים רב תחומיים. הסתבר שכאשר ניתן מענה לפן הרגשי והכלכלי שבגירושין, התוצאה מוצלחת יותר.
כיום בארגון ה–IACP  חברים למעלה מ – 5,000 חברים מ – 24 מדינות ברחבי העולם ומספר החברים בארגון עולה מדי שנה בשנה.

מהו החזון שלנו?
החזון שלנו הוא שהליכי הגירושין יפתרו בשיתוף פעולה במקום במלחמות.
אנו מאמינים שניתן לשנות את המציאות הקיימת כיום בסכסוכי גירושין בישראל, מציאות בה חלק גדול מסכסוכי הגירושין מגיע לדיון בערכאות השונות. אנו מאמינים שניתן למצוא פתרון מיטבי לסכסוך, שיהיה טוב יותר וייתן מענה לכל אחד ואחד מחברי המשפחה.
אנו סבורים שהבנת השפה של שיתוף פעולה יכולה לשנות את המציאות הקיימת בישראל ולאפשר דורות של ילדים ומשפחות שידעו לפתור סכסוכים באופן מכבד ונעים.

מטרות הארגון הארצי

  • להוות גוף ארצי המאגד והמייצג את העוסקים בגירושין בשיתוף פעולה בישראל.
  • לקדם את מודל הגירושין בשיתוף פעולה בציבור הרחב ובקרב אנשי המקצוע הרב – תחומי.
  • להסדיר הסדרה אתית וחקיקתית את מודל הגירושין בשיתוף פעולה.
  • לקדם את מודל הגירושין בשיתוף פעולה ולהפיצו בשיתוף עם גופים וארגונים שונים בישראל.
  • לקיים קשר מקצועי עם ארגונים העוסקים בתחום, בארץ ובחו"ל, כולל ארגון ה- IACP.
  • ליזום, להוביל ולרכז הכשרות והשתלמויות בגירושין בשיתוף פעולה, למתחילים ולמתקדמים.
  • ליצור מאגר מידע מקצועי לעוסקים בגירושין בשיתוף פעולה ולציבור בכללותו.
  • לאסוף מידע אמפירי, הנוגע לעיסוק במודל גירושין בשיתוף פעולה בישראל.
  • לגבש זהות מקצועית ייחודית לעוסקים בגירושין בשיתוף פעולה בישראל.

social-temp

נייד: 054-4343738

collaborative.israel.forum@gmail.com

השאירו פרטיכם

דילוג לתוכן